Światowy Dzień Chorego

Światowy Dzień Chorego- 11 lutego

Ustanowione przez papieża Jana Pawła II w 1992 roku święto, ma na celu zwrócenie uwagi na potrzeby osób chorych i cierpiących, a także okazanie im solidarności i wsparcia. Data obchodów nie jest przypadkowa. 11 lutego to wspomnienie objawień Matki Bożej w Lourdes, która stała się symbolem uzdrowienia i nadziei dla chorych. W tym dniu Kościół modli się za wszystkich cierpiących, zarówno fizycznie, jak i duchowo. W wielu miejscach na świecie odbywają się Msze święte, nabożeństwa i spotkania modlitewne.

Ważne jest, abyśmy w tym dniu nie zapomnieli o naszych bliskich, którzy zmagają się z chorobą. Okażmy im serdeczność, wsparcie i życzliwość. Nawet mały gest może mieć ogromne znaczenie dla osoby chorej.

Światowy Dzień Chorego jest idealną okazją do przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Sakrament ten jest przeznaczony dla osób chorych, które doświadczają poważnego pogorszenia zdrowia. Ma na celu umocnienie chorego duchowo i fizycznie, a także udzielenie mu łaski Bożej w obliczu cierpienia.

Sakrament namaszczenia chorych:

  • Jest przeznaczony dla osób chorych, które doświadczają poważnego pogorszenia zdrowia.
  • Ma na celu umocnienie chorego duchowo i fizycznie, a także odpuszczenie grzechów.
  • Jest znakiem miłości i troski Boga o cierpiącego człowieka.